Gegužės 11–13 d. vyko Seimo Tėvynės sąjungos frakcijos narės Vilijos Aleknaitės Abramikienės spaudos konferencija, kurios metu ji papasakojo apie Varšuvoje vykusį IV Šeimų kongresą. Kongrese dalyvavo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai iš Lietuvos. Lietuvai atstovavusi Seimo narė V. Aleknaitė Abramikienė dalyvavo gegužės 12 d. surengtame EP parlamento ir nacionalinių parlamentų atstovų posėdyje.
"Jaučiau pareigą surengti šią spaudos konferenciją, kadangi, mano nuomone, Lietuvos viešojoje erdvėje per mažai dėmesio skiriama renginiams, kurie rodo Europos ir pasaulio visuomenės susirūpinimą šeimos instituto ateitimi. Europos Komisija yra išleidusi ne vieną dokumentą šia tema ir beprecedentiniais pavadinusi demografinius pokyčius, kuriuos kelia visuomenės senėjimas bei gimstamumo mažėjimas (daugelyje šalių 1,3 vaiko vienai moteriai).
Varšuvos konferencijoje nuskambėjo mintis, jog tiems, kurie kalba apie šeimą, prisidengus politiniu korektiškumu jau stengiamasi užčiaupti burną. Oficialus EK Ekonominio ir socialinio komiteto narys iš Prancūzijos Stephan Buffetaut (Stefen Bufetu) taip pat pareiškė jautęs Skandinavijos šalių atstovų spaudimą nevartoti šeimos sąvokos, kaip politiškai nekorektiškos. Kalbėtojo nuomone, toks spaudimas prieštarauja dokumentams, kuriuos pat EK yra parengusi.
Varšuvoje dalyvavo, anot parlamentarės, Europos politikų, kurie gina šeimos institutą, žiedas: Anna Zaborska iš Slovakijos, kuri yra Europos Parlamento narė ir vadovauja Moterų teisių ir lygių galimybių komitetui; EP narė iš Graikijos Marie Panayatopoulos-Cassiotou; Dana Rosemary Scallon iš Airijos – buvusi EP narė, kuri konferencijoje pasakė labai stiprią kalbą, kviesdama visų valstybių politikus vienytis, nebijoti kalbėti šeimos tema ir nebijoti atvirai kalbėti. Tarp jų buvo nemažai Prancūzijos atstovų, išreiškusių viltį, kad, požiūris į šeimos institutą pasikeis ir šioje šalyje. Naujai išrinktas prezidentas N. Sarkozy viename iš savo pirmųjų savo pasisakymų pabrėžė būtinumą stiprinti šeimą. "Tai vilties teikiantis ženklas", – sakė Seimo narė ir pateikė dvi išvadas, kylančias po šio kongreso:
"Labai sustiprėjo mano įsitikinimas, jog Tėvynės sąjungos ketinimas steigti Šeimos ministeriją yra teisingas. Dėl politinių aplinkybių, kad neturime daugumos, negalėjome šios idėjos realizuoti. Konferencijoje ne vienas parlamentaras pabrėžė, jog tokios ministerijos turėjimas būtinas ne vien dėl socialinių ir ekonominių priežasčių. Tai turi ir labai aiškią vertybinę prasmę, kadangi pats šeimos sąvokos iškėlimas į politinį lygmenį reikštų papildomą jos globą. Daug komplimentų susilaukė Latvija už tai, kad ten tokia ministerija veikia.
Kita išvada – esame kur kas silpnesni kaip politikai vertybiniu požiūriu, lyginant su Lenkijos senatoriais ir Seimo nariais Varšuvoje. Vyko tiesiog varžybos, kieno šeima gausesnė. Suskaičiavau bent 5-6 aukšto rango Lenkijos politikus – senatorius ir Seimo narius, kurie turi gausias šeimas. Dalyvavo graikė, kuri turi 9 vaikus. Ir tai ne asocialūs asmenys, o Europos politinis elitas. Man, dviejų sūnų motinai, nebuvo ką ir sakyti. Politikų su gausiomis šeimomis mes neturime, gal mums reiktų pasistengti, kad jų būtų ir kad kitame Seime mes galėtume juos rodyti kaip pavyzdį", – kalbėjo spaudos konferencijoje V. Aleknaitė Abramikienė.
Politikė atkreipė dėmesį į tai, jog Varšuvoje buvo kalbama ir apie stiprėjančias atakas prieš tradicinę šeimą, – atsirado naujas judėjimas, kuris reikalauja įteisinti įvairias civilines vienos lyties sąjungas ir net įsivaikinimo teisės vienos lyties asmenims. "Tai jau grėsmė moralinės daugumos vertybėms, kurios pagal demokratijos principus taip pat turi būti atstovaujamos. Reikėtų nuosekliai eiti demokratijos keliu, kad neatsirastų drastiškų reakcijų visuomenėje. O kelias tik vienas – atstovauti moralinėms vertybėms, tradicinėms vertybėms ir atvirai dalyvauti diskusijoje su kvazipolitiniais bolševikais, kurie bando ir Lietuvos žmonėms primesti savo taisykles", – sakė V. Aleknaitė Abramikienė.
Lietuvos parlamentarė, kalbėdama Varšuvos forume, pareiškė, kad jos atstovaujama Tėvynės sąjunga, pasisakanti už santuoka paremtą tradicinės šeimos instituciją, besikuriančiame pasaulio parlamentarų už šeimą tinkle bus tas mažasis karys, kuriuo galima pasikliauti. Jos nuomone, Lietuvai ir Lenkijai suartėjant reikia suremti pečius ir šiame fronte.
Varšuvos konferencijoje priimta parlamentarų deklaracija, kurioje ginamos šeimos vertybės ir šeimos institutas, po kuria pasirašė ir Lietuvos atstovė.