2009 m. lapkričio 12 dieną 14 valandą šios knygos pristatymas įvyko Seimo parodų galerijoje.
Renginio organizatorė ir globėja Seimo narė Vilija Aleknaitė Abramikienė pasidžiaugė, kad buvo tikras stebuklas, jog okupuotoje Lietuvoje atsirado tikrų šviesuolių, kovojusių už Lietuvos laisvę, jos žmonių nepriklausomybę.
1949-aisiais metais, siaučiant raudonajam terorui, buvo paskelbta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos vasario 16-osios deklaracija, kuri vainikavo Lietuvos laisvės kovotojų veiklą, kuriant pasipriešinimo politinę ir karinę vadovybę.
Vienas šių intelektualų buvo Juozas Lukša-Daumantas, kurio spalvinga asmenybė sudomino daugelį tyrinėtojų. Daumanto knyga užpildo baltus pokario istorijos lapus, kurstant tautos dvasią ir valią atkuriant Lietuvos nepriklausomybę. Reikia didžiuotis tokiais žmonėmis ir nepamiršti jų žygdarbių!
Renginyje dalyvavao Jonas Ohman (nuotr. kairėje viršuje) - Lietuvai gerai žinomas švedas publicistas, rašytojas ir dokumentinių filmų prodiuseris, su dideliu pasisekimu išvertęs keletą lietuviškų knygų į švedų kalbą. Partizano brolis Antanas Lukša (nuotr. dešinėje viršuje) renginio metu prasitarė, kad šią knygą reikia išversti ir į rusų kalbą. Knygos vertėja Laima Vincė Sruoginis (nuotr. kairėje apačioje) skaitė ištraukas iš knygos anglų kalba.
Seimo narė Auksutė Ramanauskaitė Skakauskienė (kairėje) dalijosi įspūdžiais iš vaikystėje patirtų išgyvenimų, apie gyvenimą bunkeryje ir savo tėvelių - Lietuvos partizanų - likimą.
Prisiminė knygos autorių Juozą Lukšą, kaip linksmą, pagarbų žmogų, mylėjusį savo Tėvynę ir savo švarko kišenėje besinešiojusį brangų žmonos Nijolės atvaizdą.
Vilija Aleknaitė-Abramikienė svečių būryje
Renginį aplankė Gruzijos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos ambasadoriai. Tarp svečių buvo ir gynybos etašė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovai.
Knygos reikalingumu ir svarba abejojančių nebuvo.
...