Sveiki atvykę į mano puslapį!

Būsiu dėkinga už Jūsų nuomones, komentarus, idėjas, pastabas ar tiesiog susipažinimą. Susisiekite su manimi: vialek@lrs.lt

Informacija dėl gyventojų priėmimų

Gyventojų priėmimo laikas: kiekvieną pirmadienį 10-13 val. Žirmūnų seniūnijoje, Žirmūnų g. 143, 122 kab. Gyventojus priima Seimo narės padėjėja Rūta Trainytė. Priešpietinį darbo laiką Seimo narė skiria susitikimams su Žirmūnų teritorijoje veikiančių įstaigų ir bendruomenių žmonėmis. Jūsų patogumui į priėmimus prašome registruotis telefonu: (8-5) 2396983, mob.: 8-620-90186 arba el. adresu: vialek@lrs.lt Iki malonaus susitikimo! ...

V. Aleknaitė-Abramikienė: „Pirmininkaudama ESBO Lietuva tikisi pasitarnauti tarptautinei bendruomenei“

Šiandien Seime vykusio iškilmingo posėdžio metu buvo minima Helsinkio proceso pradžia ir įtaka Rytų Europai bei pristatytas Lietuvos pirmininkavimas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) 2011 metais. Seimo delegacijos ESBO Parlamentinėje Asamblėjoje (PA) pirmininkė, Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė užtikrino, kad visa Seimo delegacija yra pasirengusi dirbti ir siekti, kad ESBO labiau atspindėtų mūsų valstybių piliečių lūkesčius bei išreikštų jų valią.

„Esu įsitikinusi, kad mūsų, Parlamentinės Asamblėjos, balsas reikalingas ten, kur tebesitęsia konfliktai, kur blokuojamos derybos, kur stinga bendruomenių tarpusavio pasitikėjimo ar geros valios, kur persekiojamas laisvas žodis, kur žmones tebeslegia priespauda – visur, kur jie kenčia“, - savo kalboje pabrėžė parlamentarė.

V. Aleknaitės-Abramikienės teigimu, pagrindinis ESBO siekis – kurti saugią, pasitikėjimu grįstą erdvę, o tuo pačiu – saugią aplinką kiekvienam žmogui.

„Mes tikimės drauge su Lietuvos Vyriausybe pasitarnauti tarptautinei bendruomenei, garbingai atlikdami pirmininkavimo pareigą“, - sakė Seimo delegacijos ESBO PA vadovė.

Prieš 35 metus, kai Helsinkio baigiamuoju aktu jį pasirašiusios valstybės įsipareigojo gerbti minties, sąžinės, religijos ir įsitikinimų laisvę bei tautų apsisprendimo teisę, Rytų Europos žmonėms tai galėjo atrodyti nepasiekiama svajonė.

„Šiandien drąsiai galime teigti, jog Helsinkio baigiamasis aktas, nepaisant kai kurių anuomet išreikštų abejonių, suteikė aiškią kryptį naujajam, taikaus pasipriešinimo laikotarpiui. (...) Mes turime būti amžiai dėkingi tiems, kurie dėl savo tautos laisvės nepabūgo represijų, nepalūžo kalėjimuose ir ištikimu pasiaukojimu (...) parengė savo pavergtą tautą demokratijai bei laisvei“, - pažymėjo V. Aleknaitė-Abramikienė.

...