„Ketinau aplankyti Antano Vivulskio pagrindinės mokyklos bendruomenę ir pasveikinti šios mokyklos mokinius, dalyvavusius kovo 11-osios 20-ųjų metinių proga organizuotame rašinių konkurse. Turėjęs būti šventinis, mano vizitas tapo užuojautos vizitu“, - sakė parlamentarė.
Lietuvoje paskelbto gedulo metu apsilankiusi A. Vivulskio pagrindinėje mokykloje Vilija Aleknaitė-Abramikienė prabilo į mokyklos bendruomenę lenkų kalba.
„Neturiu žodžių apsakyti šiai baisiai tragedijai, ištikusiai lenkų tautą. Esame visi giliai sukrėsti įvykusios katastrofos. Tikiuosi, jog ši tragedija taps ženklu mūsų tautoms, kuris paskatins labiau atverti širdis vieni kitų rūpesčiams“, - kalbėjo Vilija.
Kaip pagarbos lenkų tautai ir lietuvių bei lenkų bendrai istorijai ženklą, mokyklos bibliotekai parlamentarė padovanojo knygą „1791 gegužės 3-iosios Konstitucija“. Anot parlamentarės, būtent ši knyga ryškiausiai simbolizuoja dviejų tautų brolystę.
Po gedulingo minėjimo mokykloje, Seimo narė kartu su mokyklos mokytojų ir mokinių delegacija, nešina gėlių vainiku ir žvakelėmis, pėstute patraukė link Lenkijos ambasados. Šalia Lenkijos ambasados buvo susirinkusi žmonių minia, kuri nuolat didėjo. Gedinčių žmonių tarpe jautėsi susikaupimas, rimtis, susitelkimas.
„J. E. Prezidentas Lechas Kačynskis ir visi, buvę kartu su juo, buvo dialogo ir krikščioniškos tolerancijos pavyzdys visai Europai. Man skaudu, jog pasaulis jį ne visuomet suprato. Bet kaip tik tai įrodo, jog šis Lenkijos Prezidentas buvo ateitį regintis Žmogus ir Politikas. Kiekvienas iš 96-ių ir visi jie yra skaudi ir žeidžianti netektis ne tik lenkų, bet ir lietuvių tautai. Mes praradome bendražygius, bendraminčius ir brolius. Meldžiu Viešpatį, kad ši kruvina auka atvertų širdis abiejose pusėse tarpusavio supratimui, Meilei ir Tiesai. Tikrai ir amžinai santarvei“, - specialioje užuojautų knygoje parašė Seimo narė.
Minėjimo vaizdai: